BlogInspiracjeMotywacja

Skąd brać inspiracje fotograficzne

Skąd brać inspiracje fotograficzne? Do tego wpisu już się przymierzałam jakiś czas temu. Ale dopiero rozmowa z pewną panią mnie zmotywowała, wręcz „zmusiła” do tego, że ten wpis ma w tej chwili powstać. Dziękuję 🙂

Zachęcam do dołączenia do grupy na fb – Fotografia rodzinna – inspiracje, motywacja, wiedza

 

Chcę, by ten blog był konkretny. Bez niepotrzebnego rozpisywania, by w punktach można było znaleźć odpowiedź na określone zagadnienia. Dlatego zacznę od punktów, a potem napiszę więcej.

 

Skąd brać inspiracje fotograficzne:

– internetu: Pinterest, Instagram, blogi fotograficzne, wyszukiwarki graficzne

– z albumów fotograficznych

– oglądanie starych zdjęć

– wykonywanie projektów fotograficznych

– robienie zdjęć nie ze swojej dziedziny/niszy

– słuchanie innych fotografów: youtube, podcasty, itp…

– spotykanie się z innymi fotografami

 

Jak widać powyżej możliwości znalezienia inspiracji i motywacji jest bardzo dużo. Dla każdego zadziała co innego. Ważne jest szukanie, nie stanie w jednym miejscu. Poprzez czytanie, oglądanie, słuchanie możemy również nabrać chęci do zrobienia czegoś jeszcze innego. Oprócz inspiracji jest też silna dawka motywacji. Właśnie dzięki słuchaniu i oglądaniu innych fotografów powstał ten blog. Zainspirowali mnie, by stworzyć coś czego jeszcze nie ma, przynajmniej nie udało mi się znaleźć czegoś podobnego w polskim internecie. (chodzi o skupienie się na grupie docelowej – czyli fotografów rodzinnych)

Z serwisem wiążę wiele projektów. Chcę, by jak najwięcej fotografów rodzinnych tu zaglądało, dołączyło do grupy na fb – Fotografia rodzinna – inspiracje, motywacja, wiedza. Dzięki temu powstanie społeczność, która będzie robić coś wspólnie, motywować się i inspirować. A to jest najważniejsze w każdej dziedzinie jaką się zajmujemy.

Mam czasami tak, że mi się nic nie chce, najchętniej to bym to wszystko rzuciła i leżała na kanapie. Pierwszą osobą, która mnie motywuje, to mój mąż na zmianę z synkiem. Inspirują mnie, by działać. Zawsze im się to udaje :). Mam nadzieję, że też macie taką osobę, która Was wspiera.

Tak to wygląda. Dodatkowo warto jeszcze rozpisywać sobie plan dnia, tygodnia, miesiąca. Opracować cele i je realizować. Wtedy trzymamy się pewnych punktów, a odhaczanie kolejnych po ich realizacji motywuje jeszcze bardziej. Fajnym rozwiązaniem jest też oglądanie starych zdjęć rodzinnych. Jaki wtedy był styl, jak robiło się zdjęcia… Uwielbiam takie zaglądanie do historii, a Wy?

 

Ciekawe projekty innych fotografów, które mnie inspirują:

zieniu.pl i kanał na Youutube

– Podcasty: niezleaparaty.pl oraz zawodfotograf.pl

Irene Rudnyk – prowadzi bardzo ciekawy kanał na Youtube

Kuba Kaźmierczyk

Fotobysk.com

To dzięki nim powstał ten blog. Często do nich zaglądam i zawsze coś ciekawego pojawia się w mojej głowie i staram się to zrealizować.

 

Co zrobić, gdy brakuje nam modelki/modela do sesji i stoimy w miejscu?

Nie wiemy co robić, jakimi zdjęciami się zająć. Musimy wpierw wyznaczyć sobie pewien cel. Najpierw szukajmy wśród rodziny, następnie znajomych. Z pewnością się ktoś znajdzie. Jednak gdy nikt nie będzie chętny, to warto zainteresować się Instagramem. Znaleźć ciekawą modelkę, rodzinę i zaproponować sesję. A może konkurs na fb… Zrealizować własny projekt,  zrobić coś zupełnie innego, nawet niezwiązanego z fotografią.

 

Podsumowując inspiracje fotograficzne można czerpać z każdego miejsca, jak i od każdego. Czy to jest fotograf, czy klient. Nie można zamykać się w czterech ścianach i nic nie robić. Tak jak mnie zainspirowała i zmotywowała pewna osoba na fb, serdecznie ją pozdrawiam i dziękuję, tak Was ktoś może zainspirować. A może jakieś wydarzenie, jakiś przedmiot…?

 

Nie zapomnijcie o dołączeniu do grupy – Fotografia rodzinna – inspiracja, motywacja, wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *