BlogInspiracje

Mini sesje fotograficzne – 15 pomysłów na zdjęcia

Mini sesje fotograficzne – dlaczego warto je robić? Przede wszystkim jest to promocja Waszej fotografii. Poprzez niższą cenę oraz krótki czas sesji możecie nawiązać więź z klientami. Dodatkowo Macie mnóstwo zdjęć do promowania się w social media oraz do wpisów na Waszym blogu. Dlaczego warto prowadzić blog opisałam już to tutaj – Pozycjonowanie usług fotograficznych.

Dlaczego warto robić mini sesje fotograficzne

Jak już wspomniałam wyżej jest to forma promocji Waszych usług. Zwiększacie dzięki nim swoją rozpoznawalność. Macie materiał, dzięki któremu dalej możecie dbać o swój wizerunek. Dodatkowo coraz więcej osób dowie się o tym co robicie i jak. Poprzez niższą cenę i unikatowej/limitowanej ofercie rodziny chętnie się skuszą na sesję i poznanie Was.

Jak się przygotować i opracować ofertę

Najpierw trzeba pomyśleć o jakiej tematyce zrobić mini sesję fotograficzną. Na początku warto skupić się na kalendarzu rocznym, czyli co w danym miesiącu się dzieje: święta, walentynki, karnawał… O pomysłach trochę później. Następnie trzeba opracować scenki, aranżacje, które zainteresują potencjalnych klientów i uwzględnić to w ofercie. Nie można zapomnieć o czasie sesji i przerwie pomiędzy kolejnymi spotkaniami. Tak jak przygotujemy nasz produkt wpłynie na jego promocję. Po opracowaniu oferty należy pomyśleć o marketingu i jego etapach.

Co powinna zawierać oferta

– tematyka sesji

– cena

– termin i godziny sesji

– co jest w cenie (ile zdjęć, co dostają ostatecznie klienci)

– co przygotowaliśmy: scenki, gadżety…

Z racji, że to jest mini sesja warto pamiętać o krótszej realizacji i przygotowanie zdjęć do oddania. Aby zaskoczyć klientów warto podać dłuższy czas, a oddać wszystko wcześniej, by zadowolenie z efektów było większe. Do pakietu warto dodać coś od siebie jako niespodziankę, by klient poczuł się wyjątkowo: gratisowe zdjęcie, upominek. Zależy to od Was. Dzięki temu budujecie więź. U mnie przy każdej kolejnej sesji klient ma 20% zniżki.

Jak wypromować unikatową ofertę

Termin sesji najlepiej wybrać 3-8 tygodni przed danym świętem, jeśli mówimy o kalendarzowych sesjach. Wtedy 2-3 tygodnie przed sesją zacząć promocję. Z kolei Inne sesję kilka, kilkanaście dni wcześniej. Do promocji musimy wykorzystać social media. W Polsce Facebook i Instagram jest najlepszym kanałem. Warto zrobić na swoim blogu wpis o mini sesji fotograficznej z przykładowymi zdjęciami. Możecie napisać coś więcej o swojej ofercie. Warto mieć narracje na zasadzie – unikatowości, wyróżnienia, niepowtarzalności. Osoby zainteresowanie mogą poczuć się wtedy wyjątkowo. Dodatkowo warto zastanowić sie nad wpisem na blogu o tym jak się przygotować do sesji.

 

Pomysły na mini sesje fotograficzne:

1. Świąteczne: Boże Narodzenie i Wielkanoc

2. Walentynkowa

3. Dzień Kobiet

4. Dzień Mamy i Taty? jako Rodzinna sesja

5. Wakacyjna

6. Powrót do szkoły

7. Halloween

8. Karnawałowa

9. Dzień Babci i Dziadka

10. Ja i mój pies

11. Mini sesja ciążowa: określony styl, tło, aranżacja. Można dodać rabat na sesję noworodkową

12. Sesja związana z filmem/bajką: Gwiezdne Wojny, Bob Budowniczy, super bohater…

13. Cukierkowa sesja, czekoladowa, lodowa

14. Jesienna sesja plenerowa

15. Wiosenna sesja plenerowa: jak wszystko budzi się ze snu.

 

Planner mini sesji fotograficznej

No tak, wszystko już mamy. Oferta, data, rodzaj sesji. I mamy zarezerwowane wszystkie dni i godziny. Pojawia się teraz pytanie: jak się nie pogubić w tym wszystkim. By klienci nie dostali nie swoich zdjęć, by była szybka realizacja oraz by wszystko szło sprawnie. Na początku zawsze jest to mały problem, ale po pewnym czasie każdy opracowuje swój własny system. Dlatego przygotowałam dla Was planner na taką sesję, który możecie sobie ściągnąć za darmo. Zachęcam do zrobienia tego, ponieważ ułatwi Wam to pracę i przyspieszy realizację całego projektu.

 

Przypominam o grupie na fb – Fotografia rodzinna – inspiracja, motywacja, wiedza.

 

planer mini sesji fotograficznej

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *