BlogInspiracje

Blog fotografa – 6 pomysłów na wpisy.

Jak najlepiej prowadzić blog fotografa, by ludzie do nas trafiali? O tym właśnie jest wpis. Przede wszystkim na blogu nie można pisać tylko i wyłącznie o swojej pracy i swoich zdjęciach. Trzeba poruszyć też inne tematy, których zadaniem jest przyciągnięcie potencjalnych klientów. O jakich zagadnieniach warto pisać dowiesz się z tego wpisu.

Blog fotografa – dlaczego musisz go prowadzić?

Przede wszystkim pisanie, powiększanie swojej witryny pozytywnie wpływa na wysokie miejsce w wyszukiwarce Google. Dzięki regularnemu pisanie szybko możesz pojawić się wysoko w wynikach, a co za tym idzie coraz więcej osób się o Tobie dowie. Tylko ile można pisać wyłącznie o fotografii rodzinnej… Pisanie cały czas o tym samym zbyt pozytywnie nie wpływa na naszą pozycję.

Więcej o tym jak ważne jest blogowanie dla fotografa dowiecie się z tego wpisu – „Co to jest branding fotografa”

A o pozycjonowaniu dowiecie się stąd – Pozycjonowanie fotografa

 

Blog fotografa – 6 tematów jakie warto poruszyć

Warto obserwować grupy, blogi, fora, gdzie ludzie z Twojej grupy docelowej często zaglądają i jakie tematy poruszają, co ich interesuje. Dlaczego warto tak robić? Osoba, która jeszcze nie myślała np.: o sesji ciążowej zobaczy Twoje zdjęcia i już będzie zdecydowana na Ciebie. Ruch na stronę dodatkowo wpływa pozytywnie na wysokie wyniki w wyszukiwarce. Oczywiście na koniec każdego tematu dodaj swoje zdjęcia, które są np.: z ostatniej sesji. Poniżej lista tematów, które sprawdziły się na moim blogu i te wpisy są często poruszane.

  • Opinie o porodówkach w Twojej okolicy. Warto wpierw jeszcze zadać pytanie na jednej/dwóch grupach na FB. Komentarze możesz wtedy wykorzystać na swoim blogu. Po napisaniu i opublikowaniu wpisu podaj link do niego z podziękowaniami na grupie, w której zadałaś pytanie.

 

  • Wpisy – porady dotyczącej konkretnych sesji. Fakt, że o sesjach, ale tutaj przybliżasz swoją pracę. Często ludzie wyszukują w Google: „jak się przygotować do sesji”, „kiedy trzeba zrobić sesję noworodkową”, „kiedy umówić się na sesję ciążową”… Są to tematy, które trzeba wręcz przedstawić

 

  • Pisz o sobie. Ale o tym co robisz oprócz fotografii. O Wakacjach, o rodzinie, DIY. Twoje spostrzeżenia, obserwacje dotyczące otaczającego Cię świata. Ważne tematy, które są istotne dla społeczeństwa. Twoi potencjalni goście dowiedzą się więcej o Tobie i będą mogli się z Tobą utożsamiać. Będziesz im bliższa

 

  • Porady typu – 5 pomysłów… np.: na prezenty dla przyszłej mamy, dla babci, na święta… I zawsze wspomnieć o zaproszeniu na sesję. Ale pamiętać, by to nie był jedyny punkt Twojego wpisu.

 

  • Pomysły/porady dotyczące udekorowania pokoju dziecięcego. Plakaty, zdjęcia, jak dobrać kolory…

 

  • Rób też inne zdjęcia, nie związane z Twoją branżą i je publikuj. Realizuj też własne projekty, ważne projekty. Oczywiście też je publikuj.

 

Podsumowanie

To są moje sprawdzone tematy, które prowadzą ruch na moją stronę – Gajdzinska.pl . Dzięki temu mam wysoką pozycję w Google. Nie potrzebowałam usług firm, które zajmują się pozycjonowaniem stron. Nie jestem uzależniona od innych i o każdej porze mogę napisać wpis i go opublikować. Postawienie i prowadzenie bloga samemu daje więcej swobody i masz kontrolę nad tym co się dzieje.

Mój blog jest na platformie WordPress i jest to idealne rozwiązanie. Polecam. Nie jest to trudne, jest łatwe i intuicyjne. Wystarczy, że jeden dzień poświęcisz na zapoznanie się z systemem i potem tylko z górki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *