Blog

Jaki obiektyw do fotografii noworodkowej

Jaki obiektyw do fotografii noworodkowej? System wybraliśmy, model aparatu też. Czas kupić jak najlepszy obiektyw. Nie będę się tutaj rozpisywać na temat konkretnych modeli, nie o to tu chodzi. W takich kwestiach najlepiej udać się na optyczne.pl. Testy, opinie – najlepsze źródło wiedzy. Ja Wam napiszę o jakiej ogniskowej najlepiej kupić obiektyw.

Wrócę jeszcze do kwestii aparatu. W zależności od finansów i etapu proponuję wpierw kupić używane body, które następnie warto wysłać do serwisu na małe „spa” :). Lepiej więcej zainwestować w naprawdę dobry obiektyw z górnej półki. Szkła robią bardzo dużo roboty. Oczywiście najważniejszy jesteś Ty. Twoja wizja, koncepcja, doświadczenie… Koniecznie zajrzyj tutaj – Styl w Fotografii.

 

Jaki obiektyw do fotografii noworodkowej

Po wyborze systemu i konkretnego modelu aparatu czas na obiektyw. Specjalizuję się w fotografii ciążowej i noworodkowej. Zdjęcia wykonuję w studio. Moim ukochanym obiektywem, z którym nigdy się nie rozstaje jest Sigma Art 18-35 1.8 . Dla mnie to idealny obiektyw do sesji rodzinnych. Świetna ogniskowa, która daje wiele możliwości przy mniejszym studio, a przede wszystkim podczas sesji lifestyle.

Jakie obiektywy:

50 1.4 / 1.2

35 1.4 – Jest to idealne rozwiązanie również do fotografii lifestyle, jaką się wykonuje w domu.

W kwestii obiektywów zmiennoogniskowych to jak już pisałam, to – Sigma Art 18-35 1.8

Najważniejsze, by obiektyw był  jak najjaśniejszy. A jaki konkretnie model wybrać, to już kieruję ponownie na optyczne.pl. Warto też obejrzeć testy i opinie na YouTube. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto wypożyczyć sprzęt i go przetestować. Ja tak zrobiłam przed kupnem Sigmy i się zakochałam. Jest to idealne rozwiązanie, by sprawdzić i upewnić się przy podjęciu odpowiedniej decyzji. Tym samym nie wydasz pieniędzy w błoto, a w coś już sprawdzonego i pewnego.

Ja osobiście polecam obiektywy Sigmy z serii Art. Są wyśmienite. Jedyne trzeba pamiętać, by skalibrować obiektywy z aparatem poprzez odpowiedni adapter, które kosztuje ok. 200zł – 300zł. Jak to tylko zostanie zrobione, będziecie zadowoleni z tego sprzętu. To moje zdanie i sugestie. Dla każdego ten najlepszy obiektyw będzie inny, wszystko zależy od tego jakie będą oczekiwania fotografa. Dlatego testuj, sprawdzaj i z pewnością wybierzesz najlepszy sprzęt dla siebie 🙂

 

A jak rozpocząć przygodę z fotografią noworodkową. W następnym wpisie napiszę Ci od czego warto zacząć, by robić zdjęcia noworodkowe.

 

Miłego dnia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *